Suwałki podpisało porozumienie z Wigierskim Parkiem Narodowym

Nad bezpieczeństwem osób korzystających z kąpieliska w miejscowości Krzywe będą czuwać ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego aż do 2017 roku. To efekt specjalnego porozumienia, które zostało dziś zawarte między Miastem Suwałki, Gminą Suwałki oraz Wigierskim Parkiem Narodowym. Dzięki porozumieniu, w okresie letnim, mieszkańcy Suwałk i okolic, a także turyści, będą mogli czuć się bezpiecznie na tym popularnym w naszym regionie kąpielisku.

– Podobne porozumienie zostało podpisane w ubiegłym roku. Ta inicjatywa spotkała się z dobrym przyjęciem ze strony mieszkańców Suwałk i okolic. Przede wszystkim w ubiegłym roku, w okresie letnim, dzięki opiece ratowników WOPR w tym miejscu nie doszło do żadnych groźnych wypadków – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Postanowiliśmy, że współpracę będziemy kontynuować przez 3 kolejne lata – dodaje Prezydent Suwałk.

Plaża w miejscowości Krzywe to jedno z najpopularniejszych kąpielisk w regionie. Korzystają niego i mieszkańcy Suwałk i mieszkańcy gminy, a także turyści. W sezonie letnim w upalne dni można tam spotkać nawet kilkaset osób.

Podpisane dziś porozumienie pomiędzy Miastem Suwałki, Gminą Suwałki oraz Wigierskim Parkiem Narodowym zakłada, że każda ze stron ma do spełnienia określone zadania.

Miasto Suwałki przekaże suwalskiemu WOPR dotację na zatrudnienie ratowników, którzy będą pilnowali osób kąpiących się nad jeziorem. Ratownicy będą tam stacjonować przez cały lipiec i sierpień, 7 dni w tygodniu od godziny 10.00-18.00.

Gmina Suwałki zadba o porządek na pomostach oraz ich stan, a także uprzątnie teren jeziora w obrębie kąpieliska Będzie badała czystość wody i zabezpieczy sprzęt do wydzielenia i oznakowania terenu kąpieliska.

Wigierski Park Narodowy będzie zajmował się utrzymaniem porządku na plaży oraz udostępni budynek zlokalizowany w sąsiedztwie kąpieliska, gdzie będzie można kupić coś do jedzenia bądź picia, a także wypożyczyć sprzęt wodny.

źródło: http://um.suwalki.pl/

Dyskutuj