Kultura z dofinansowaniem

Już po raz trzeci mieszkańcy Naszego miasta mogli podjąć decyzję na temat tego, jakie wydarzenia kulturalne pojawią się na terenie Białegostoku.

Dzięki ankiecie internetowej, którą można było wypełnić na stronie magistratu białostoczanie zadecydowali, że na dofinansowanie przez Urząd Miejski zasługuje 5 projektów: „Tornister pełen uśmiechów”, „Aria w galerii”, „Disney – bajeczna muzyka”, wychowanie przez sztukę oraz warsztaty Gospel.
Wśród zwycięskich projektów największą popularnością wśród internautów cieszyły się warsztaty Gospel. Już po raz drugi, dzięki dofinansowaniu ze środków miejskich, pomysł ten zrealizowany będzie przez Kościół Baptystów Białymstoku.
Gospel jest rodzajem muzyki sakralnej, o charakterze chrześcijańskim. Tematyka utworów związana jest najczęściej ze zbawieniem, jakie można odnaleźć w Chrystusie. Na przestrzeni lat gatunek ten rozwinął się w rozlicznych nurtach – od konserwatywnych po awangardowe. Białostockie warsztaty odbędą się w terminie od 16 do 18 października, a organizatorzy zapraszają na nie wszystkie chętne osoby, niezależnie od wieku czy też wyznania. Warsztaty zostaną zwieńczone koncertem finałowym w kinie Forum.

 

P.B./ASIB

Dyskutuj