Squla – skuteczny sposób na naukę dla dzieci – opinia o platformie edukacyjnej

1
55
Squla dla dzieci

Nauka to klucz do wszystkiego. Gdy jesteśmy dziećmi a potem młodzieżą, uczymy się najwięcej – to okres, kiedy nie musimy pracować i cały czas możemy poświęcić zdobywaniu wiedzy. Właściwie to nasz obowiązek. Wszystko po to aby żyło nam się łatwiej i w przyszłości żebyśmy zdobyli dobrze płatną pracę. Ale trzeba dodać, że na naukę nigdy nie jest za późno i do szkół chodzą nawet dorośli.

Jednak o tym wszystkim każdy wie doskonale, a my chcemy skupić się nauce języków obcych dla dzieci.

Wiadomo, że im wcześniej zaczniemy sobie przyswajać język obcy, tym łatwiej się go nauczymy. Dzieci bardzo szybko adoptują nowe słówka w swoim życiu i jeśli to np. angielskie czy też francuskie wyrażenia to wiadomo, że w ten sposób uczą się języka. Chcielibyśmy przybliżyć Państwu ciekawą platformę www do nauki języka dla dzieci. Jest system na stronie internetowej www.squla.pl. To portal edukacyjny, z którego korzystają nauczyciele. Dzieci uczą się podczas zabawy – rozwiązują różne testy. Na stronie można się uczyć wielu przedmiotów w zakresie klas od 1 do 6 szkoły podstawowej, więc nie tylko języków obcych. Nauka języka angielskiego odbywa się przy współpracy z Oxford University Press. To prestiżowa uczelnia i gwarantuje, że materiały edukacyjne są na najwyższym poziomie. Drugi z języków obcych to język niemiecki ale www.squla.pl przygotowuje zadania i testy z języka francuskiego i hiszpańskiego.

Squla

Na platformie można sprawdzić jak to wygląda na żywo. Jest dostępna wersja demo różnych testów. Bardzo dużym plusem tych zadań online jest przyjazna grafika z dźwiękiem oraz w zależności od danego zadania z oryginalnymi zdjęciami. Na pewno taka oprawa wpływa na szybkie zapamiętywanie danych tematów. Dodatkowo bardzo fajnie się przy tym bawimy. Po zakończeniu zadania otrzymujemy punkty. Aby uczestniczyć w nauce, trzeba się zarejestrować i to nic nie kosztuje. Poprzez platformę możemy komunikować się z innymi graczami. Można dodać do swojej grupy kolegów lub koleżanki. Dzięki temu jeszcze lepiej się bawimy.

Na uwagę zasługuje wspomniana wcześniej grafika i kolorystyka, która jest bardzo ciepła i dodaje osobistego klimatu. Cała aplikacja obejmuje ponad 50 tysięcy zadań lub quizów z różnych przedmiotów w zakresie szkoły podstawowej w klasach od 1 do 6. Trzeba również nadmienić, że gra jest wciągająca i nawet dorośli mogą się w nią wczuć na długie godziny. Polecamy sprawdzić osobiście i pokazać swoim dzieciom. Rodzice mogą też kontrolować przebieg nauki swoich pociech. Wszystko na jednej stronie i w jednym miejscu. Należy też dodać, że program edukacyjny jaki został przedstawiony na tej stronie jest zgodny z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

  1. Piszą na stronie, że ich materiał jest zgodny z MEN, a wystarczy wklepać w google squla i wybrać zagraniczne wyniki, żeby dowiedzieć się, że tak naprawdę to holenderskie gry przetłumaczone na polski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Twoje imię