Portfolio sposobem na zaskoczenie rekrutującego

0
47
Portfolio

W poprzednim artykule o tej tematyce, pisaliśmy na temat zaskoczenia rekrutującego jako metody zdobycia pracy. Poruszaliśmy temat dodatkowego pliku, który może przykuć uwagę „head huntera” podczas odczytywania aplikacji o pracę.

Ten aktualny wpis porusza kwestie, związane z treścią, jaką może przykładowe portfolio zawierać. Dołączenie tylko trzeciego pliku, na pewno wzbudzi zainteresowanie wśród osób prowadzących nabór. Wiadomo, że przy braku interesującej i zaskakującej treści, niestety trafi tam, gdzie być może pierwotnie miał trafić, czyli do kosza. Artykuł będzie dopełnieniem treści znajdującej się tutaj: Zaskocz rekrutującego, zdobądź pracę!

Najlepsza droga jaką można osiągnąć wymarzone zatrudnienie to droga autopromocji. Plik portfolio ma pełnić rolę doskonałej reklamy własnej osoby. Dzięki temu rekrutujący nie tylko zaskoczy się, ale będzie pewien, że przyjmie właśnie Ciebie. Warto w przemyślany sposób skonstruować ten dokument, ponieważ nie możemy pozwolić sobie na szybkie zgaszenie „gorącego” zainteresowania. Trzeba kuć żelazo póki gorące a jeżeli Twój przyszły przełożony wyciąga dłoń, to obowiązkowo musisz „brać całą rękę”. Należy bardzo starannie przygotować się do realizacji założonych celów, podobnie bowiem przebiega proces rozmowy rekrutacyjnej. Weterani tych zabiegów doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakie najczęściej padają pytania. Potrafią bez zbędnego zastanowienia na nie odpowiadać. Należy pamiętać, że nawet najlepiej przygotowana aplikacja nie zastąpi rozmowy ale tracimy być może niepowtarzalną szansę, nie mogąc zaprezentować własnej osoby na meetingu.

Głównym zadaniem osób ubiegających się o pracę jest staranne, a wręcz pedantyczne przygotowanie do całego procesu rekrutacji. Twój przyszły szef po przeczytaniu Twojego zgłoszenia musi wewnętrznie powiedzieć: Tak dokładnie tej osoby szukam! Wtedy mamy pewność, że rozmowa w „cztery oczy” to będzie tylko formalność.

Zaczynamy więc konstruować pierwszą stronę…

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Twoje imię