Poczta Polska – innowacje z wykorzystaniem elektroniki i internetu

0
45
Poczta Polska
Poczta Polska jest w chwil obecnej na etapie dużych przeobrażeń związanych ze zmianami na rynku usług pocztowych. W procesie bierze udział kilka start-upów. Zmiany dotyczą m.in nadawczych skrzynek pocztowych.

Nadawcze skrzynki pocztowe będą wyposażone w specjalne czujniki, które naliczą ile listów zostało wrzuconych do skrzynki i w jakich godzinach. Będą rejestrowały czas w jakim nastąpiło otwarcie przez listonoszy owych skrzynek. To też udogodnienie dla roznosicieli listów, gdyż jeśli okaże się, że w danej skrzynce nie ma listów, listonosz nie będzie musiał do niej jechać. To oszczędność czasu i dokładne nim rozporządzanie pozwoli na pełniejszą kontrolę przepływu korespondencji.
W całym procesie przemian w Poczcie Polskiej S.A. weźmie udział wiele start-upów. Jednym z najbardziej atrakcyjnym jaki wybrała spółka jest projekt zapakuj.to – możliwość zaprojektowania online swojej paczki.
Innym znaczącym jest Paktomatik czyli coś na wzór istniejących Paczkomatów firmy Inpost. Skrzynki będą lokalizowane w różnych miejscach zamieszkania adresatów i dzięki temu paczki będzie można odbierać nie udając się specjalnej, nieraz daleko położonej placówki pocztowej. Będzie też można w takich miejscach samodzielnie nadawać paczki. Urządzenia te będą też lokalizowane w blokach i kamienicach. Strona tego start-upu to www.pakomatic.com.
Ponadto przygotowywany jest projekt Helpful Company – chatbot do kontaktu z klientami na Facebooku i Messengerze, Mobile Institute – internetowy system zbierania opinii  oraz Hyper Poland i Hyperloop pojazd przeznaczony do automatycznego załadunku i przewozu przesyłek pocztowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Twoje imię