Uczelnia czy praca?

0
52
Uczelnia

Jak przekonują nas uczelnie podobno najlepszą i najskuteczniejszą metodą na zdobycie dobrej pracy jest studiowanie. Otrzymujemy dokument potwierdzający ukończenie szkoły i ruszamy w świat w poszukiwaniu dobrej posady.

Jak się okazuje zapał absolwentów bardzo szybko zostaje zgaszony. Pracodawcy szukają osób z doświadczeniem. Młody człowiek stoi więc przed ważnym wyborem – studiować czy pracować? Okres trzech lat studiów zwieńczony jest świadectwem i praca również. Na który z nich rekrutujący spojrzy przychylniejszym okiem? Wszystko zależy od branży i rodzaju pracy.

Osoba przeprowadzająca nabór do pracy traktuje świadectwo ukończenia studiów jako potwierdzenie nabycia wiedzy teoretycznej. Świadectwo pracy – tej praktycznej części. W przypadku pracy przedstawiciela handlowego zdecydowanie ważniejsze jest doświadczenie czyli praktyka. Wykonywanie obowiązków zawodowych to nie jest czas, kiedy uczymy się teorii. To okres, w ciągu którego popełniony przez nas błąd może mieć poważne konsekwencje dla pracodawcy i dla naszej osoby. Bardzo często istnieje przepaść między tym co jest teoretyczne a tym co praktyczne.

Kontynuuj czytanie na następnej stronie ->

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Twoje imię