Tania fotowoltaika

0
65
Tania fotowoltaika

„Fotowoltaika” – to brzmi dumnie. Samodzielnie wytwarzany prąd dzięki energii słonecznej oznacza nie tylko ekologiczne korzyści dla środowiska, ale przede wszystkim spore oszczędności na rachunkach za energię. A przynajmniej w teorii. W praktyce, nawet jeśli kiedyś zainteresowałeś się tym zagadnieniem, zauważyłeś pewnie, że sama instalacja fotowoltaiki może kosztować spore pieniądze, a jej utrzymanie wcale nie jest tańsze. Wtedy zapewne Twoje zainteresowanie tym tematem zniknęło. Ale teraz pojawiła się na rynku nowa, ciekawa i przede wszystkim sensowna cenowo oferta, która nie tylko odciąży Twój domowy budżet w dłuższej perspektywie, ale i przede wszystkim zorientowanie się w jej wszystkich aspektach nie pochłania aż tyle czasu.

Abonament fotowoltaiczny

Columbus Energy (http://columbusenergy.pl) proponuje abonament fotowoltaiczny, dzięki któremu – jak sami twierdzą – można zaoszczędzić już od 119 złotych miesięcznie na rachunkach za prąd. Jednak firma nie zapomniała także o technicznym aspekcie montowania fotowoltaiki. Do tej pory sporym problemem i obciążeniem kosztowym było to, że na każdy element instalacji fotowoltaicznej obowiązywała osobna gwarancja od różnych producentów i na różne terminy. Powodowało to bałagan w dokumentacji i problem z zorientowaniem się, czy na dany element jeszcze obowiązuje jakaś gwarancja, czy już jej termin upłynął. Wielu ludzi poważnie zainteresowanych nabyciem instalacji fotowoltaicznej, gdy dowiadywało się o tym problemie, w tym momencie odpuszczało sobie ten pomysł.

Gwarancja totalna

Columbus Energy, wychodząc naprzeciwko problemom tego typu, proponuje ofertę „Gwarancja Totalna”, w myśl której wszystkie elementy są ubezpieczone u tego samego producenta i mają ten sam okres gwarancyjny. To spora ulga dla domowego budżetu, ale przede wszystkim ogranicza czasochłonność koordynacji instalacji fotowoltaicznej i sprawia, że wielu ludzi może znowu zacząć rozważać ten sposób oszczędzania na rachunkach za prąd, jednocześnie wspierając środowisko naturalne wokół nich.

Informacje o fotowoltaice

Trudno jednak tak czy siak zacząć swoją przygodę z fotowoltaiką. Google roi się od stron różnych firm, które prześcigają się w oferowaniu swoich usług. Warto najpierw poczytać fora internetowe lub dołączyć do grup na Facebooku, które skupiają osoby posiadające już fotowoltaikę. W ten sposób można zdobyć garść przydatnej wiedzy na temat samej inwestycji oraz sposobu jej instalacji. A to dobry początek tej niezwykłej i proekologicznej przygody.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Twoje imię