Desmoxan opinia – jak rzucić palenie papierosów

0
81
Rzucić palenie papierosów
Rzucanie palenia

Palenie papierosów to zmora nie jednej osoby. Wielu z nas – palaczy chciałoby od tak za pstryknięciem palca rzucić ten nałóg. Lecz niestety to nie jest takie proste. Owszem są tacy, z bardzo silną wolą, bo takową trzeba mieć, że z dnia na dzień potrafią przestać palić wyroby tytoniowe. Jakiej metody stosują? Niektórzy po prostu nie myślą o paleniu i właściwie jedynie nie sięgają po papierosa. Inni wspomagają się np. łuskaniem słonecznika, po to aby zająć czymś swoje ręce i mieć jakiś smak w ustach, który „zastępuje” smak tytoniu. Jeszcze inni dużo jedzą, szczególnie słodyczy. W tym wszystkim skutecznie działa intensywna praca, uprawianie sportu, hobby lub inne zajęcie, dzięki któremu mniej myślimy o paleniu.

Podczas rzucania palenia najgorsze są pierwsze dni. Szczególnie rano głód nikotynowy jest większy. Pierwszym krokiem do tego aby odzwyczaić się od porannego dymka jest tuż po wstaniu z łóżka, odbycie porannej toalety i zjedzenie śniadania zamiast sięgnięcia po papierosa. Niby takie proste ale nie jest, niedobór nikotyny po całonocnym spaniu jest silniejszy.

Dlatego w tych działaniach jest potrzebne wsparcie farmakologiczne. Niektórzy stosują gumy nikotynowe do złagodzenia głodu. Jednak zawierają one śladowe ilości substancji uzależniających, więc częściowo jest to kontynuacja palenia. W takim razie potrzebny będzie taki preparat, który nie zawiera nikotyny. To na pewno Desmoxan .

Jak podaje producent – wystarczy 25-dniowa kuracja i rzucenie palenia jest jak najbardziej skuteczne. Faktycznie po zastosowaniu przez ten okres czasu – uzależnienie minimalizuje się do takiego stopnia, ze wystarczy tylko nie chcieć palić i nie będzie nas kusiło. Jako autor potwierdzam to osobiście. Rzucając wraz z tym preparatem, nie paliłem 1,5 roku. Najtrudniejsze są pierwsze dni, lecz preparat działa tak, że możemy sobie palić na początku terapii do 5 dnia. Potem zacznie nas mdlić i możemy wybrać – albo palimy i odstawiamy Desmoxan albo też bierzemy preparat przez kolejne 20 dni. Na pewno warto spróbować, jednak należy pamiętać, że gdy nam się nie uda rzucić nałogu w tym okresie, następną kurację możemy powtórzyć za 3 miesiące. Oczywiście zanim zaczniemy stosować lek, powinniśmy zapoznać się z ulotką informacyjną. Desmoxan jest powszechnie dostępny w aptekach i nie jest drogi w porównaniu z korzyścią płynącą z niepalenia. Jego cena rozpoczyna się od 50 kilku złotych wzwyż – zależy od ilości tabletek.

Zapisz

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Twoje imię